Wydawca treści Wydawca treści

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Lasy na Festiwalu Dwóch Jezior

Lasy na Festiwalu Dwóch Jezior

Wałeckie lasy doskonale wpisują się w krajobraz pojezierza i są jego nieodłącznym elementem dlatego nie mogło zabraknąć promocyjnego namiotu na "Festiwalu Dwóch Jezior"

w dniach 7-9 lipca 2017 roku w Wałczu odbyła się flagowa dla miasta impreza "Fesiwal Dwóch Jezior". Tytuł nawiązuje do dwóch największych jezior znajdujących sie na terenie Wałcza: Jeziora Raduń i jeziora Zamkowego, a atrakcje związane są głównie ze sportami i zabawami wodnymi, które mają na celu propagowanie przyjemnego i bezpiecznego spędzania czasu nad wodą. Wszystko to okraszone bardzo dobrą muzyką. Miasto tak przygotowało ofertę, że każdy znalazł tam coś dla siebie. Nie mogło zabraknąć namiotu promocyjnego Nadleśnictwa Wałcz z Polskim Towarzystwem Leśnym. Leśnicy opowiadali o atrakcjach regionu ukrytych w lesie, tłumaczyli tajemnice przyrody i gospodarki leśnej, z najmłodszymi kolorowali leśne zwierzęta, starsi ćwiczyli wój refleks zbijając orzechy. Dużym wyzwaniem była ścieżka zmysłów, po której boso należało przejść po różnych leśnych fakturach: szyszkach, mchu, trawie i piasku. Najwiekszym zainteresowaniem cieszyły się opowieści o wilkach, a wszystko to oczywiście nad jeziorem i z szantami w tle.