Wydawca treści Wydawca treści

W celu rezerwacji zajęć edukacyjnych należy skontaktować się z pracownikiem Nadleśnictwa Wałcz Agatą Wiese tel. 668459008, mail: walcz@pila.lasy.gov.pl, ustalić temat zajęć, termin oraz rodzaj (zajęcia w budynku "Morzycówki" i/lub w terenie). Zajęcia należy organizować z co najmniej trzytygodniowym wyprzedzeniem. 

Organizacja ogniska na terenie "Morzycówki" zgodnie z Zarządzeniem nr 28/2024 Nadleśniczego Nadleśnictwa Wałcz z dnia 22 kwietnia 2024 roku jest płatna.

Opłata za ognisko organizowane przez jednostki oświatowe wynosi: 89,00 zł netto + 23% VAT (109,47zł)

Opłata dla osób fizycznych:

  • ognisko do 15 osób: 89,00 zł netto + 23% VAT (109,47zł)

  • ognisko powyżej 15 osób: 178,00zł netto + 23% VAT (218,94 zł)

Prosimy o uprzedzenie rodziców dzieci biorących udział w zajęciach terenowych o konieczności zapewnienia ubioru terenowego zależnego od panujących warunków atmosferycznych,  zapoznanie uczestników i opiekunów z zagrożeniami, jakie mogą wystąpić podczas zajęć (alergie, ukąszenia itd.) oraz rozpoznania przez placówkę, czy wśród uczestników nie ma przypadków schorzeń, które uniemożliwiają uczestniczenie w zajęciach.

Odpowiedni ubiór zapewnia bezpieczeństwo i radość z przebywania w lesie.

 

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Urodzajny rok

Urodzajny rok

Korzystamy z urodzajnego roku. Zebraliśmy ponad trzy tony żołędzi

Dęby, szypułkowy i bezszypułkowy, lata obfitego urodzaju mają w Polsce raz na 8-10 lat. Zależy to nie tyle od kwitnienia, które obserwuje się prawie corocznie, lecz od warunków zewnętrznych. Kwiaty dębu są bowiem bardzo wrażliwe na oddziaływanie takich czynników, jak spóźnione przymrozki lub długotrwałe deszcze, które uniemożliwiają zapylenie lub niszczą kwiaty żeńskie. 

W tym roku, po 15 „latach chudych”,  nastał rok urodzaju owocowania tego gatunku. W Nadleśnictwie Wałcz, korzystając z obfitości urodzaju zebrano ponad trzy tony żołędzi dębu szypułkowego z Wyłączonego Drzewostanu Nasiennego. Daje to nam zapas materiału siewnego na kilka następnych lat co pozwoli utrzymanie trwałości drzewostanów dębowych. Z zebranych żołędzi wyrosną zdrowe piękne dęby.