Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Festiwal Dwóch Jezior

Festiwal Dwóch Jezior

08.07.2018 roku Nadleśnictwa Krucz, Tuczno, Wałcz oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile podjęły się zadania promowania Leśnych Gospodarstw Węglowych. "Zielone miasteczko" stanęło w Wałczu na promenadzie przy jeziorze Raduń uświetniając Festiwal Dwóch Jezior-flagową imprezę Wałcza.

W dniu 8 lipca 2018 roku podczas Festiwalu Dwóch Jezior organizowanego przez Miasto Wałcz, pełnego nie tylko wodnych atrakcji, swoje miejsce na promocję miały Lasy Państwowe.

Przedstawiciele Nadleśnictw: Wałcz, Krucz, Tuczno oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile przygotowali mnóstwo atrakcji, z których korzystać mogli uczestnicy festiwalu.

Promocja była ukierunkowana głównie na projekt rozwojowy Lasów Państwowych „Leśne Gospodarstwa Węglowe”, w zakresie którego starano
się wskazać poziom zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna emisja dwutlenku węgla i pokazać jak ważną rolę w zakresie walki z tym zjawiskiem pełnią Lasy Państwowe. Wyświetlano film informacyjny na temat projektu, zorganizowano konkurs wiedzy w tym zakresie, udostępniano uczestnikom festiwalu gadżety informacyjne
i promocyjne. Prowadzone były ciekawe rozmowy z uczestnikami festiwalu na temat zagrożeń jakie same stwarzamy naszemu środowisku i jak należy z tym walczyć.

Ponadto przedstawiony zastał również inny projekt rozwojowy Lasów Państwowych: „Ochrona rybołowa Pandion haliaetus na wybranych obszarach SPA Natura 2000 w Polsce”. Atrakcją była transmisja online z gniazda rybołowów, z terenu Nadleśnictwa Lipka, które można było oglądać na telebimie znajdującym się na terenie punktu Lasów Państwowych. Na ekranie wyświetlane były również filmy promujące projekt „Zdrowa Żywność z Polskich Lasów”, tereny RDLP w Pile, w tym Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek.

Poza częścią związaną z zapoznawanie społeczeństwa, z szeroko rozumianą działalnością gospodarczą Lasów Państwowych, organizatorzy „leśnego miasteczka” przygotowali całe mnóstwo atrakcji dla najmłodszych uczestników. Były konkursy wiedzy przyrodniczej z nagrodami, można było samodzielnie posadzić sadzonkę, zbudować drewniany domek czy ciąć piłą ręczną.

Dzień był pełen wrażeń zarówno dla uczestników festiwalu jak i dla leśników, którzy swój wolny czas poświęcili na budowanie relacji ze społeczeństwem.