Wydawca treści Wydawca treści

Ośrodek Hodowli Zwierzyny Lasów Państwowych

Ośrodek Hodowli Zwierzyny Lasów Państwowych (OHZ LP) Nadleśnictwa Wałcz posiada biuro polowań i prowadzi sprzedaż usług z zakresu turystyki łowieckiej oraz pozyskanych trofeów łowieckich.

Gospodarkę łowiecką prowadzimy na terenie ohz nr 197 oraz 513. W sezonie łowieckim pozyskujemy średnio 120 szt. zwierzyny płowej trofealnej i nietrofealnej oraz 90 szt. dzików. Organizujemy polowania zbiorowe oraz indywidualne zarówno dla myśliwych zagranicznych jak i krajowych.

W OHZ LP Nadleśnictwa Wałcz dbamy przede wszystkim o tradycję i kulturę łowiecką oraz prowadzenie wzorcowego zagospodarowania łowiska.

Adres Nadleśnictwa Wałcz:

Nadleśnictwo Wałcz

ul. Kołobrzeska 1

78-600 Wałcz

email: walcz@pila.lasy.gov.pl

 

Osoby do kontaktu:

 

- Katarzyna Bojanowska – Specjalista Służby Leśnej – tel. +48 734 456 314,
email:
katarzyna.bojanowska@pila.lasy.gov.pl

- Zbigniew Mroczkowski – Leśniczy ds. łowieckich – tel. + 48 694 409 704,
email:
zbigniew.mroczkowski@pila.lasy.gov.pl

 

Zachęcamy do zapoznania się naszą ofertą łowiecką.

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Smutny finał podróży

Smutny finał podróży

Smutna informacja...

Samiczka rybołowa, która we wrześniu wyleciała z Wałcza po około trzech tygodniach doleciała do Nigerii. Pokonała dzielnie blisko 5 000 km. Komitet Ochrony Orłów  zamieścił informację o prawdopodobnej tragicznej śmierci naszej bohaterki. Wszystko wskazuje na to, że 18 października została zabita. 

Wszystkie dane, które zdobyliśmy podczas tej podróży są bardzo ważne i uzupełniają dotychczasową wiedzę na temat migracji rybołowów z Polski.  Dziś wiemy, że mała liczebność tego gatunku w Polsce to między innymi śmierć podczas lotu na zimowisko.

W marcu będziemy oczekiwać szczęśliwego powrotu rodziców Marcina/Martyny z nadzieją na liczny lęg w sezonie. Może ich kolejna latorośl otrzyma "plecak" z nadajnikiem? Może tym razem zaobserwujemy szczęśliwą podróż w obie strony? 

Projekt  LIFE „Ochrona rybołowa Pandion haliaetus na wybranych obszarach SPA Natura 2000 w Polsce” trwa i jego realizacja odkryje zapewne przed nami niejedną tajemnicę tego gatunku.