Asset Publisher Asset Publisher

Drzewostany HCVF

Podaje się do wiadomości wykaz powierzchni o szczególnych walorach przyrodniczych (High Conservation Value Forests).

Weryfikacja wyznaczenia lasów referencyjnych odbyła się podczas tworzenia Planu urządzenia lasu Nadleśnictwa Wałcz na lata 2015-2024 zatwierdzonego przez Ministra Środowiska w dniu 14 maja 2015 r.

Na podstawie zarządzenia nr 25 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile z dnia 29 grudnia 2017 roku dokonano weryfikacji wyznaczenia lasów o szczególnych walorach przyrodniczych (High Conservation Value Forests) kategorii 3.

W związku ze stwierdzeniem podczas przeprowadzonego w dniach 03 - 05.11.2020 r. audytu gospodarki leśnej w systemie FSC niezgodności polegającej na niewłaściwym zakwalifikowaniu drzewostanów HCVF (High Conservation Value Forests) do kategorii 4.1 (lasy wodochronne), Nadleśnictwo Wałcz zweryfikowało zapisaną w obowiązującym planie urządzania lasu listę drzewostanów zakwalifikowanych do tej kategorii.

Wyznaczenia drzewostanów dokonano na podstawie Kryteriów wyznaczania lasów o szczególnych walorach przyrodniczych (High Conservation Value Forests) w Polsce - lipiec 2006 r.

Są to lasy chroniące zasoby wód powierzchniowych i podziemnych na siedliskach wilgotnych i bagiennych, oraz lasy położone na terenach okresowo zalewanych wzdłuż rzek, potoków i zbiorników wodnych.

Wszelkie uwagi dotyczące wykazu lasów referencyjnych można składać do Nadleśnictwa Wałcz w formie pisemnej lub elektronicznej.


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Nowe oblicze "Morzycówki"

Nowe oblicze "Morzycówki"

Rozbudowa Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Morzycówka” o nowe obiekty edukacyjne oraz modernizacja już istniejących

W ramach projektu Rozbudowa Ośrodka Edukacji  Ekologicznej „Morzycówka” o nowe obiekty edukacyjne oraz modernizacja już istniejących, współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie  zostanie przeprowadzona rewitalizacja ogrodu (nowe nasadzenia oraz oświetlenie, przearanżowanie dotychczasowych kompozycji roślinnych), modernizacja placu do interaktywnej edukacji przyrodniczej (plac zabaw będzie trwalszy i bezpieczniejszy) oraz budowa ścieżki edukacyjno-rekreacyjnej dookoła jeziora Raduń Mały. Ostatni z elementów projektu będzierealizowany z udziałem finansowym Ośrodka Przygotowań Olimpijskich.  Termin realizacji projektu przewidywany jest do końca roku 2019. Obecnie czekamy na oferty ze strony wykonawców: https://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_pila/nadl_walcz/zamowienia_publiczne